Port lotniczy w Burgas

Opublikowane przez dnia Sierpień 2, 2016 w kategorii Bułgaria | Komentarze są wyłączone

Port lotniczy w Burgas

Lotnisko Sarafovo, czyli Port Lotniczy w Burgas, to drugie pod względem wielkości lotnisko w Bułgarii. Położone w urokliwej zatoce w południowej części wybrzeża Morza Czarnego posiada idealną lokalizację do organizowania podróży wzdłuż południowego wybrzeża Morza Czarnego. Zaledwie 10km dzieli go od pięknego miasta Burgas.

Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane ze wszystkimi popularnymi nadmorskimi kurortami Morza Czarnego, jakie posiada Bułgaria. W promieniu 35km znajdują się takie kurorty jak Słoneczny Brzeg, Nesebyr, Elenite czy Sozopol.

W ciągu kilku ostatnich lat lotnisko w Burgas odnotowuje cały czas wzrost odwiedzających. Korzystają z niego turyści z takich krajów jak Rosja, Niemcy, Wielka Brytania. W 2012 roku lotnisko obsługiwało prawie 2400000 osób, odnotowując wzrost o 5,7 % w stosunku do poprzedniego roku. Obsługę pasażerów ułatwia nowoczesna infrastruktura oraz zaplecze turystyczne i gastronomiczne. Stosunkowo tani wynajem samochodów w Bułgarii ułatwia poruszanie się turystów po całym wybrzeżu Morza Czarnego.

Lotnisko może pochwalić się posiadaniem jednego z najdłuższych pasów startowych na Bałkanach, który liczy ponad 3200m. Otwarte jest przez cały rok dla międzynarodowych lotów pasażerskich i towarowych. Oferuje przeloty do 130 miejsc docelowych w 58 krajach.

Położenie geograficzne sprawia, że lotnisko w Burgas ważne jest nie tylko z powodu coraz większej liczby turystów przybywających nad Morze Czarne, ale również w rozwoju branży transportowej i sieci komunikacyjnej. Znajduje się tu całe centrum przeładunkowe- cargo. Pas startowy jest w stanie obsłużyć kilka największych statków powietrznych, takich jak Boeing 747 i 124 Rouslan. Największą zaletą takiego umiejscowienia portu lotniczego jest połączenie wszystkich rodzajów komunikacji: powietrznej, morskiej i kolejowej, w szczególności zaś połączenie z portem morskim w Burgas, które jest najbardziej ruchliwym portem morskim Bułgarii.