Parki wodne w Słonecznym Brzegu

Opublikowane przez dnia Luty 6, 2012 w kategorii Słoneczny Brzeg | Komentarze są wyłączone

Parki wodne w Słonecznym Brzegu

Niewątpliwą atrakcją, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych są wspaniałe parki wodne położone w Słonecznym Brzegu i jego okolicach.

Najbardziej znanym jest Action Aquapark. Oferuje on mnóstwo wspaniałej zabawy na powierzchni 24000 metrów kwadratowych. Usytuowany jest w zachodniej części kurortu. Na jego terenie można znaleźć trzynaście basenów, liczne zjeżdżalnie, jak Kamikaze, Mega Slide, Hydro-tube, a także kilka miejsc, w których można coś przekąsić. To właśnie w tym parku wodnym jest największa zjeżdżalnia o wysokości 18m i długości 120m. Zjeżdżając nią, można osiągnąć niebagatelną prędkość 60 kilometrów na godzinę. Świetną zabawę gwarantują również specjalne atrakcje wodne jak “Wyspa Przygód”, “Czarna Dziura”, czy basen z falami.
Sezon w Action Aquaparku trwa od 25 maja do 20 września. Najdłużej jest czynny w okresie od 15 czerwca do 20 sierpnia- od 9:30 do 19:00. W pozostałych terminach park funkcjonuje od godziny 10:00 do 18:00. Ceny biletu zależą od wieku: dorośli oraz dzieci powyżej 1,30 metra wzrostu płacą 34BGL (całodzienny bilet), dzieci (wzrost 0,9-1,3m) i seniorzy (powyżej 60 roku życia) płacą 17BGL (całodzienny bilet). Natomiast młodsze dzieci (poniżej 0,9 metra wzrostu) wchodzą za darmo. Ceny zawierają wejścia na wszystkie atrakcje, przebieralnie, leżaki, parasole. Parkingi przed Aquaparkiem są darmowe, a dodatkowo kursują bezpłatne autobusy (z przystanków ze Słonecznego Brzegu, Świętego Własu, Rawdy i Nesebaru).

Drugi park wodny zlokalizowany w Słonecznym Brzegu to mały aqua park położony w samym centrum Słonecznego Brzegu przy hotelu Kuban. Czynny jest codziennie od 9 do 18. Mimo niewielkiej powierzchni oferuje liczne atrakcje.

Natomiast w południowej części Słonecznego Brzegu znajduje się Pirates of the Caribbean Mini Aqua Park. Jest on głównie przygotowany dla małych dzieci. Położony jest w okolicy Hotelu Kotva.

Największy i najnowocześniejszy park wodny Bułgarii zlokalizowany jest w sąsiadującym ze Słonecznym Brzegiem, Neseberze, tuż przy drodze łączącej te dwa kurorty. Ten, zajmujący ponad 30000 metrów kwadratowych obiekt, zachwyca ilością atrakcji. Aqua Paradise oferuje 20 niesamowitych atrakcji wodnych takich jak, zjeżdżalnie, bicze wodne, tunele i baseny. Furorę wśród najmłodszych robi zamek z wieżami, mostami i labiryntem. Park otwarty jest od 23 maja do 20 września, codziennie w godzinach 9-19. Całodniowy bilet dla odwiedzających powyżej 1,30 m wzrostu, niezależnie od wieku, kosztuje 30 BLG, dla dzieci od 0,90 do 1,30 m oraz seniorów – 16 BLG. Dzieci poniżej 90 cm wzrostu wchodzą za darmo. Podobnie jak w Action Aquaparku, ceny zawierają wejścia na wszystkie atrakcje, przebieralnie, leżaki, parasole. Również jest możliwość skorzystania z darmowego parkingu lub autobusu kursującego ze Słonecznego Brzegu, Rawdy, Świętego Własu.