Najlepsze plaże czarnomorskiego wybrzeża

Opublikowane przez dnia Sierpień 2, 2016 w kategorii Bułgaria | Komentarze są wyłączone

Najlepsze plaże czarnomorskiego wybrzeża

Bułgaria to kraj, który może poszczycić się 380km piaszczystego wybrzeża. Turyści mają tu do wyboru mnóstwo przepięknych i wspaniałych plaż. Przez dziesięciolecia Riwiera była najbardziej znanym miejscem na wybrzeżu Morza Czarnego – idealne miejsce, aby uciec od zwyczajnego życia. Obecnie, Riwiera Morza Czarnego otworzyła swoje ramiona na świat i dla każdego rodzaju turysty. Po odświeżeniu i okresie rozwoju, spełnia standardy każdego zachodniego kraju.

Poniżej prezentacja kilku najlepszych, naszym zdaniem ośrodków, jeśli chodzi o jakość i standardy plaż:

Słoneczny Brzeg
Największy kurort w Bułgarii. Zapewnia kilometry czystych wód, piaszczystych plaż, niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku, wspaniałe restauracje, ekscytujące życie nocne. Niskie ceny nieruchomości w Bułgarii na początku lat 90-tych sprawiły, że wielu zagranicznych turystów zdecydowało się na zakup apartamentu, które obecnie wynajmują w przystępnych cenach oferując jednocześnie wysoki standard.

Sozopol
To malownicze i przytulne stare miasto, które przyciąga swym urokiem bardziej wybredne tłumy. Nazywany jest „bułgarskim St. Tropez”. Wąskie, brukowane uliczki prowadzą pośród drewnianych domów okresu odrodzenia, kościołów i kaplic. Dwie długie, piaszczyste plaże, otoczone lasami i wydmami oferują spokojne spacery i leniwe dni.

Warna
Trzecie, co do wielkości miasto Bułgarii, określane jest często mianem letniej stolicy. Oferuje atrakcje, które zapewnią turystom przyjemny, kilkudniowy pobyt, a jej plaże i ciepłe wody będą prawdziwym relaksem.

Złote Piaski
Jest to drugi największy ośrodek w kraju, choć nie tak rozbudowany jak Słoneczny Brzeg. Oprócz wspaniałych plaż proponuje rozrywkę w takim miejscu, jak Aquapolis, czyli park wodny, który stanowi przyjemne doświadczenie dla wszystkich grup wiekowych, a zwłaszcza dzieci.

Riwiera Morza Czarnego jest pełna życia, idealna na letnie wakacje nad morzem. Optymalny czas na wczasy na plaży i wybrzeżu w Bułgarii to okres od maja do września. Typowa temperatura powietrza latem wynosi 30oC, wody 25oC. Ogromnym atutem tego obszaru jest rewelacyjna komunikacja autobusowa, która pozwala na szybkie i swobodne poruszanie się pomiędzy kurortami.