Góry Bułgarii

Opublikowane przez dnia Wrzesień 21, 2015 w kategorii Bułgaria | Komentarze są wyłączone

Góry Bułgarii

Bułgaria nadal stanowi jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o liczne i piękne góry, z wieloma ośrodkami górskimi i wioskami gotowymi na przyjęcie wielu gości. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, unikalna flora i fauna, majestatyczne górskie szczyty i krystalicznie czyste jeziora z pewnością wypełnią cię energią bez względu na to, które góry odwiedzisz.

30% terytorium Bułgarii obejmują górski tereny. Unikalne formacje skalne, jaskinie, liczne oznaczone szlaki turystyczne i boska natura zapraszają wszystkich miłośników gór, pozwalając uciec od codziennego stresu i cieszyć się życiem. Góry są idealnym rozwiązaniem dla każdego, posiadają liczne atrakcje zarówno dla doświadczonych, jak i mniej zaprawionych w wędrówkach turystów.

Góry Riła – to najwyższe góry w Bułgarii; majestatycznie wznoszące się nad całym Półwyspem Bałkańskim, ze swoim najwyższym szczytem Mousala (2925m). Znajdują się tutaj liczne urokliwe górskie wioski oferujące komfortowe zakwaterowanie i wspaniałe jedzenie, wraz z licznymi szlakami turystycznymi wiodącymi do najciekawszych miejsc w górach. Nie zapomnij odwiedzić Siedem Jezior Rilskich, określanych również jako oczy Gór Riła. Park Narodowy Riła to również największy naturalny park w Bułgarii i jeden z największych w Europie. Park posiada cztery rezerwaty przyrody – Parangalnitsa, Skakavitsa, Ibar i Centralny Rezerwat Riła. Wszystkie rezerwaty w Górach Riła są wymienione w wykazie parków narodowych i rezerwatów ONZ.
Popularnym kurortem jest Borowec – najstarszy i najbardziej znany ośrodek górski w Bułgarii, jest również punktem wyjścia do licznych szlaków turystycznych w górach. Ośrodek oferuje zakwaterowanie wysokiej klasy, liczne atrakcje sportowe i relaksujące spa dla wszystkich, którzy chcą się zrelaksować.

Góry Pirin – absolutny hit na lato wszystkich turystów górskich, wspinaczy, rowerzystów i miłośników przyrody. Natura łączy tutaj wspaniałe formacje skalne, piękne jeziora górskie, liczne źródła lecznicze i niezliczone źródła mineralne. Co jeszcze potrzeba? Wystarczy spakować plecak i iść – wszystko czeka na zwiedzanie – więcej niż 80 szczytów powyżej 2500 metrów, 113 jaskiń, 180 jezior alpejskich, nie wspominając o różnych gatunkach flory i fauny. Góry mają wiele do zaoferowania dla każdego. Bez względu na to, czy jesteś entuzjastą wędrówek z plecakiem lub lubisz luksus i komfort, wszystko to można znaleźć tutaj! Podobne zresztą górskie atrakcje, choć nie w tak wielkiej skali oferują Wyspy Kanaryjskie w swym wnętrzu.

Razlog jest punktem wypadowym do sekcji krasowej Pirin i siodła „Predelskata”. Lato w Razlog jest chłodne, ale wszystko czego potrzeba do dobrej zabawy na pewno znajdziesz na miejscu. Możesz rozpocząć od gorących kąpieli mineralnych, licznych górskich atrakcji jak jazda konna, turystyka, zbieranie owoców i ziół, spa, masaże, kąpiele słoneczne, pikniki czy dzikie imprezy w lokalnych pubach. Ośrodek wkrótce powiększy się o jedno z największych pól golfowych w kraju.

Melnik – najmniejsze i zarazem najbardziej atrakcyjne miasto w Bułgarii; wyjątkowe miejsce dla wszystkich koneserów wina. Również oferuje unikalną architekturę i oczywiście liczne atrakcje naturalne. Co się tyczy wina – szeroka winorośli Melnik (Shirokata Melnishka Loza) przekształca lokalne wino w magiczny napój. Te winogrona wytwarzają głębokie czerwienie, które są bardzo skoncentrowane. Podczas procesu starzenia bukiet smakowy wzbogacany jest przez takie dodatki jak pieprz, tytoń, skóra i inne. Po spróbowaniu nigdy nie przestaniesz mieć ochoty na nie. Polecamy także krótki spacer po mieście by podziwiać piękne domy. Jeśli masz wolny dzień, nie przegap niezwykłych Piramid Melnik i słynnego klasztoru Rozhen.