Burgas

Opublikowane przez dnia Sierpień 2, 2016 w kategorii Słoneczny Brzeg | Komentarze są wyłączone

Burgas

Burgas to czwarte pod względem wielkości miasto Bułgarii, położone w południowo-wschodniej części kraju, nad Morzem Czarnym. Turystów przyciąga rewelacyjną lokalizacją – posadowione na półwyspie Zatoki Burgaskiej, otoczone lagunowymi jeziorami, pozwala cieszyć się wspaniałą pogodą i relaksującym wypoczynkiem. Liczne zabytki oraz odbywające się w mieście międzynarodowe imprezy kulturalne stanowią dodatkowe atrakcje.

Historia miasta sięga okresu panowania Traków, a jego obecny kształt pochodzi z XVIII wieku. Do najbardziej cennych, i jednocześnie imponujących zabytków Burgas zaliczane są budowle sakralne, których jest tu mnóstwo. W miejskich muzeach można zobaczyć interesujące eksponaty i wystawy. Niekwestionowanym centrum turystycznym i rozrywkowym Burgas jest Park Nadmorski z deptakiem, gdzie znajdują się restauracje, bary, kasyna. Burgas oferuje także bardzo dobre warunki miłośnikom sportów wodnych. W mieście znajduje się także kilka plaż, ale mimo to Burgas funkcjonuje bardziej jako baza wypadowa do południowych bułgarskich kurortów, takich jak Słoneczny Brzeg, Nessebar, Sozopol, Dyuni, Elenite. Wynika to z tego, że Burgas to również jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych, zapewniający dogodne połączenia z pozostałymi ośrodkami wakacyjnymi.

Burgas to także idealne miejsce dla tych, którzy pragną podreperować swoje zdrowie. Miasto słynie z wód termalnych wykorzystywanych w leczeniu schorzeń reumatycznych, układu nerwowego, układu odpornościowego itp. Kompleks uzdrowiskowy, który zlokalizowany jest około 15 kilometrów na północny zachód od centrum Burgas, oferuje zabiegi lecznicze oraz profilaktyczne, także w formie kąpieli w naturalnym błocie. Panujący tu klimat pozwolił na stworzenie całorocznego sanatorium i SPA.

Miasto jest także organizatorem licznych imprez muzycznych, festiwali literatury i sztuki. Do najpopularniejszych festiwali należą Festiwal Figur Piaskowych oraz międzynarodowy festiwal muzyczny „Spirit of Burgas”.