Bułgarskie życie nocne

Opublikowane przez dnia Kwiecień 7, 2014 w kategorii Bułgaria | Komentarze są wyłączone

Bułgarskie życie nocne

Bułgarskie nocne życie można porównać z Europą Zachodnią, gdzie młodzi i starzy idą do barów i restauracji, aby spotkać się i zabawić. Większość barów zamykana jest o północy, ale za to otwierana jest już od 8 rano.

Dla młodego energicznego ekstrawertyka, Bułgaria ma olbrzymi wybór barów i klubów tanecznych, gdzie za opłatą wejściową można spędzić wieczór do późnych godzin na parkiecie w rytmie najnowszej muzyki bułgarskiej i zachodniej. Główne miasta Sofii, Płowdiw i Warna mają jedne z najbardziej zbliżonych do europejskich nocne kluby artystyczne gdzie występuje wiele czołowych gwiazd muzycznych w kraju. Niektóre z najbardziej popularnych klubów, wartych odwiedzenia to „Klub Pico” w Płowdiw, „Chervilo” w Sofii i „Makalali” w Warnie, by wymienić tylko kilka. Typowe ośrodki wakacyjne, które oferują interesujące zakwaterowanie dla turystów z całej Europy(przykładowe oferty można znaleźć w serwisie wakacje-bg.pl) zapewniają także liczne bary, dyskoteki i kluby nocne, w których można bawić się do białego rana.

Bez względu na wiek Bułgarzy uwielbiają tańczyć i czy są oni w nocnym klubie, barze i czasami nawet restauracji, to normalne że w pewnym momencie w trakcie wieczoru zaczną się tańce, mogące trwać nawet przez całą noc, do około 5 rano następnego dnia. Młodzi ludzie zazwyczaj odwiedzają swoją ulubioną restaurację i spotykają się z przyjaciółmi na udanym i przyjemnym wieczorze.

Bułgarskie życie nocne w wioskach może czasami być bardzo żywe. Zawsze będzie co najmniej jedna osoba, która jest muzycznym maestro, i będzie mogła grać na instrumencie, na przykład na akordeonie, z którego korzysta wielu mieszkańców wsi. Tańce i muzyka mogą rozpocząć się w sali wiejskiej, a nawet w domu i mogą zacząć się już po południu, ale zwykle nie zakończą się nie później niż o godzinie dwudziestej drugiej. Na stole będzie rakija wraz z sałatką i zwykle wszyscy goście, przyczyniają się do zaopatrzenia w napoje alkoholowe i żywność. Jak w miastach, śpiew i taniec może wybuchnąć w każdej chwili , ale mówi się, że wspomaga to znacznie rakija.

Mieszkańcy Bułgarii są bardzo towarzyscy i również wykorzystują każdą okazję do zabawy z przyjaciółmi i rodziną. Rzeczy mogą się zmieniać, gdy mijają lata, ale bułgarskie nocne życie pozostanie na zawsze ważną częścią życia .